Jdi na obsah Jdi na menu
 


PETICE "Pro humánní zacházení se zvířaty na území Ukrajiny"

President Viktor Yanukovych

Vul. Bankova, 11

252008 Kiev Ukraine

 

PETICE

 

"Pro humánní zacházení se zvířaty na území Ukrajiny"

 

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod

a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

My, níže podepsaní občané České Republiky, včetně příslušníků národnostních menšin, prostřednictvím této petice žádáme, aby se na Ukrajině dodržovaly zásady humánního zacházení se zvířaty.

Ukrajina se proslavila po celém světě týráním toulavých zvířat, nyní se jedná o masové zabíjení psů a koček před mistrovstvím světa ve fotbale EURO 2012.

Mobilní  krematoria, ve kterých upalovali zaživa psy a kočky, projížděla ulicemi měst. Po hlasité společenské odezvě ukrajinské orgány slíbily postavit útulky a zastavit zabíjení toulavých zvířat. Nicméně sliby nejsou splněny - doposud útulky nebyly vybudovány a zvířata se stále zabíjí, ale v tichosti. Osoby zodpovědné za masové spalování psů zaživa nebyly nijak potrestány. Stále se porušuje zákon Ukrajiny "O ochraně zvířat před krutým zacházením" (2006, N27, Art. 230).

 

Protesty se konají po celé Evropě - Rakousko, Maďarsko, Německo, Řecko, Španělsko, Itálie, Nizozemsko, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Francie, Švýcarsko, Česká republika, Polsko. Počet zúčastněných zemí a měst neustále roste.

 

My protestujeme proti masovým popravám zvířat městskými službami, beztrestné činnosti skupiny týračů zvířat, kteří se nazývají "doghunters", požadujeme revizi zákona "O zodpovědném zacházení se zvířaty," vybudování sítě útulků a rozšíření programu sterilizace toulavých zvířat.

 Naše požadavky:

  1. Ihned ratifikovat Evropskou konvenci na ochranu domácích zvířat.

  2. Nařídit justičním orgánům vyšetřovaní případu otravy a odstřelů toulavých zvířat.

  3. Podpořit návrh o úpravě znění zákona Ukrajiny "O ochraně zvířat proti týrání", což má za úkol znemožnit zabíjení toulavých zvířat.

  4. Zahájit vyšetřování činnosti a trestní stíhaní tzv. "doghunters"- týračů a vrahů psů a koček, kteří koordinují svou činnost na stránkách "vreditelyam.net". Zablokovat přistup k tomuto zločineckému zdroji na území Ukrajiny.

  5. Zahájit audit městských služeb a orgánů, které jsou pověřené kontrolovat počet toulavých zvířat, za využití rozpočtových prostředků.

  6. Vydat vyhlášku o zavedení moratoria na fyzickou likvidaci toulavých zvířat městskými orgány před přijetím nových právních předpisů Ukrajiny.

  7. Předat danou funkci společenským organizacím zabývajícím se ochranou zvířat, za finanční podpory státu a orgánů místní samosprávy.

  8. Zavést na Ukrajině evropskou zkušenost s problémem toulavých zvířat pomocí sterilizace a umístění do útulků před nalezením nových majitelů. Dodržet slib o vybudování nových útulků.

  9. Aktivace programu kontroly počtu chovných zvířat, zavedení daní a povinné registrace.

 

Děkujeme za urychlené  posouzení této otázky a obnovení humánního zacházení se zvířaty ve státě.

 

Za petiční výbor: Petr Kopec, Majerského 2034/13, Praha 4.

V Praze, dne 31. března 2012

 

 

Číslo podpisového archu: ..........

 

 

Kompletní text petice je umístěn na první straně této složky. Dle §4 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním, uvádíme, že podpisový arch se týká petice "Za humánní zacházení se zvířaty na území Ukrajiny".

 

Za petiční výbor: Petr Kopec, Majerského 2034/13, Praha 4.

 

 

 

Poř.č. Jméno a příjmení               Bydliště                    Podpis        
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petice

(Hana Flachsová , 28. 1. 2017 13:27)

Neupalovat psi !