Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fitmin - prohlášení o netestování

 Dobrý den,

naše společnost při vývoji krmiv a doplňků provádí testaci na zvířatech, ale nejedná o žádnou brutální testaci, kterou máte pravděpodobně na mysli Vy. Informace o testaci uvádíme na stránkách chovatelské stanice Fitmin pro plemeno border kolie (http://www2.fitmin.cz/index.asp?start=605&idc=671), která byla mimo jiné i pro účel testace krmiv před 10 lety založena.

Před časem se ke mně dostal e-mail a v něm byly popisovány metody testace typu odebrání jedné ledviny, záměrné podávání vyšších dávek minerálů či vitamínů apod.... Nic podobného u nás neprobíhá, naši psi testují především chutnost krmiv a jejich stravitelnost. Je to test, kdy psovi jsou předloženy 2 misky granulí, následně se zaznamenává kolik a z jaké misky žral a exkrementy jsou zaslány k analýze. Je to zcela nenásilný test, plně v souladu s legislativou.

Nevím, jaký důkaz, prohlášení či certifikát by Vás přesvědčil, že daný výrobce jakýmkoliv způsobem netestuje na zvířatech. Nezávadnost testací na našich psech dokazují i výsledky naší chovatelské stanice. Psi sklízí úspěchy nejen na poli výstavním (právě se dvě feny vrátily z výstavy Cruft´s) ale i v oblasti agility, dogfrisbee, pasení a někteří mají složenou zkoušku z canisterapie.

V případě doplňujících informací jsem Vám k dispozici. Určitě by nebyl problém domluvit návštěvu naší chovatelské stanice, kdybyste se chtěla osobně přesvědčit o nezávadnosti testů a dodržovaní welfare.

S pozdravem

 

Frűhaufová Soňa

product manager 

Dibaq a.s.
Helvíkovice 90
CZ-564 01 Žamberk
www.dibaq.cz
www.fitmin.cz

t.   +420 465 676 084

m. +420 775 552 086
f.   +420 465 613 267

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

testovani na psech

(Helena Grunwaldova, 23. 8. 2018 10:16)

Dobry den, moc jste mne potesili,ze u Vas neprobiha zadne drasticke testovani. Test co psovi chutna je usmevny. Fitmin bereme pro 4 psy v rodine. Kdyz jsem zkousela ruzne druhy Vaseho krmiva taky si vybral nas pes co mu vic chutnalo a to druhe vyhazoval z misky. Jsem a zustavam nadale Vasi zakaznici. Grunwaldova

Tomu říkám fér přístup

(Stepan, 8. 4. 2015 20:25)

A kdyby někoho argumenty málo přesvědčovaly, zde sdílím fotogalerii z letošního ročníku Crufts (2015), aby se lidé mohli přesvědčit, jaká na této výstavě panuje konkurence :-) http://www.strihanipsunavarova.cz/crufts-2015-nejvetsi-vystava-psu-na-svete-den-po-dni-34-fotogalerie/