Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postoj L´OCCITANE

1. 2. 2012

 

Postoj L’OCCITANE k testování na zvířatech

 

  • L'OCCITANE netestuje své výrobky na zvířatech a dbá na to, aby ani použité suroviny nebyly testovány na zvířatech. Společnost L´Occitane nemá v úmyslu měnit svůj postoj v této věci. Od svého vzniku brání L'Occitane práva zvířat tím, že odmítá používat ve svých výrobcích jakékoliv produkty živočišného původu, s výjimkou včelích produktů.

  • L'OCCITANE je již dlouho zavázána organizacím jako je One Voice nebo PETA. Také byla jednou z prvních společností, která byla přijata do britské Unie pro zrušení vivisekce (BUAV) v roce 1997. Toto sdružení se v prosinci 2011 rozhodlo odstranit ze seznamu společnosti, které působí v Číně, protože čínské úřady mohou vykonávat omezené testy při registraci produktů pro místní trh. V žádném případě L'OCCITANE nikdy neprováděla tyto typy testů, ale je podrobena tomuto striktnímu jednání, protože nedokáže předložit formální důkazy o tom, že tyto testy nejsou prováděny na jejích výrobcích čínskými úřady.

  • L'Occitane působí v souladu s různými předpisy každé země a se chce se aktivně podílet na zrušení testování kosmetických produktů na zvířatech po celém světě. L´Occitane se domnívá, že je kontraproduktivní připravit nejlidnatější zemi světa o výrobky, které nebyly testovány na zvířatech.

  • BUAV se nezmiňuje, jakým způsobem se vytváří seznam společností, které mají být stigmatizované. Tato asociace také neuvádí, zda jsou jakýmkoliv způsobem propojeny s jinými společnostmi, které by mohli z dané situace profitovat.

  • Společnost L´Occitane chce zdůraznit, že na začátku roku 2011 se zúčastnila semináře v Pekingu - společně s BUAV a čínskými úřady - který měl za cíl zavést alternativní testy. Tyto testy by měly v budoucnu nahradit všechny dosavadní způsoby testování kosmetických produktů, které v Číně nyní existují. L'Occitane se snaží o změnu poměrů v oblasti testování na zvířatech na území Číny.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář