Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjádření Yves Rocher

1. 2. 2012

 Dobrý den, paní Šimková,

Certifikát HCS, který jsme z získali v roce 2010, nám byl odebrán bohužel kvůli skutečnosti, že čínská vláda vyžaduje přetestování veškerých dovážených výrobků na zvířatech. Na čínském trhu však prodáváme pouze nepatrné množství z celkové nabídky.
Naše výrobky ani jejich složky nejsou testovány na zvířatech již od roku 1989. Byli jsme jednou z prvních společností, která testování zastavila. Dodržujeme i další přísná ekologická pravidla.

Centra, ve kterých jsou výrobky testovány, se nemohou opřít o alternativní metody testování, čehož my velmi litujeme, neboť již dlouhá léta bojujeme proti tomu, aby zvířata trpěla.

V Číně prodáváme pouze malou část z celkové nabídky výrobků.

S očekáváním vývoje na místním trhu a úprav právních norem, se zároveň snažíme udržet si kontakt se zaangažovanými čínskými hodnostáři, aniž bychom je okatě upozorňovali na toto citlivé téma, a přesvědčit je o spolehlivosti dnešních alternativních metod, které jsou běžně používané na trhu. 

Bohužel nás však čeká dlouhá diskuze a jednání, které k naší lítosti zaberou čas, zejména pokud se jedná o tak tradiční a svéhlavou zemi jakou je Čína.

Zároveň Vás ujišťujeme, že naše závazky v boji proti testování na zvířatech trvají:
-        Netestujeme ani nenecháváme testovat naše výrobky na zvířatech.
-        Složky použité v našich výrobcích dodaných našimi dodavateli nejsou testovány na zvířatech.
-        Přestali jsme získávat rostlinné výtažky do našich produktů, které by testování na zvířatech vyžadovaly.
-        Investujeme do výzkumných programů a stále se snažíme vyvíjet alternativní metody testování. 
-        Ve složení našich výrobků nepoužíváme složky původně pocházející ze zvířat, které jsou běžně používané v kosmetickém průmyslu. Jedná se např. o  karmínovou růž z červce, hmyzu, který produkuje karmínovou kyselinu na ochranu proti svým nepřátelům a z níž se vyrábí karmínová barva používaná ve rtěnkách.

Yves Rocher bude usilovat o získání nové certifikace na jednotlivé výrobky, které podmínky certifikace splňují.

Nicméně boj proti testování na zvířatech je jednou z našich priorit, stejně tak jako další ekologické aktivity.

S pozdravem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsem zklamana

(Jarmila, 10. 12. 2017 22:00)

Dlouhodobě užívám tuto značku a jsem velmi, velmi zklamán.. am slzy v ocich, zvířata jsou pro mne prioritou. Spotřebují zásoby a s touto firmou končím. A to jsem doporučila tuto značku dceři. Fuj.

Končím s YV

(Noemi, 4. 3. 2017 9:44)

Hnus.

tak přestaňte dodávat zboží do Číny

(Líba, 17. 4. 2016 20:32)

jestli Vás to mrzí, obejděte se bez Číny!
Všechno je o penězích...peníze budou, my nebudem..

Pitomci

(Jitka, 2. 10. 2013 21:45)

Tak nemají ty výrobky v Číně vůbec prodávat, když jak píše, tam prodávají nepatrné množství. Když je to pro ně priorita netestovat na zvířatech, tak ten mizivý výdělek přeci oželí.

Re: Pitomci

(Káča ZvT, 3. 10. 2013 3:55)

Přesně tak...

Blbooost

(Siska, 29. 5. 2012 11:28)

- Netestujeme ani nenecháváme testovat naše výrobky na zvířatech.

Tak potom o com? Ved je jasne ze im certifikat odobrali, lebo v Cine sa ich vyrobky znovu testuiju na zvoeratach ! Co je to za vyjadrenie a kto ho pisal?

Re: Blbooost

(Káča ZvT, 30. 5. 2012 2:36)

Siska,
jistě a odebrání i důvod je uvedeno v hlavní sekci http://www.os-zvirevtisni.cz/clanky/--netestovano-na-zviratech---seznam/. Tohle je jen jejich vyjádření, protože se vždy snažíme sem dávat veškeré informace a i postoje druhých stran. Toto mi konkrétně psala za Yves Rocher Mgr. Lucie Tomišková, Public Relations.